Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Lato może być wspaniałą okolicznością, by poświęcić czas swojemu psowi. Wyjazd wraz z ukochanym psim kompanem to niepowtarzalna opcja, aby odpocząć, w tym samym czasie dając psu czas. Kiedy jest ciepłowarto pamiętać o kleszczach, gdyż wszystkie czworonogi mogą być na nie narażone. Rasy psów, które potrzebują dużo ruchu na świeżym powietrzu, takie jak labradory, notorycznie są atakowane przez kleszcze. Jak możemy ustrzec nasze zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najbardziej znaną metodą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. Na rynku dostępne są różne typy obroży na kleszcze. Obroże przeciw kleszczom odznaczają się długą skutecznością i niską ceną. Są produkowane na potrzeby psów różnych rozmiarów, więc bez problemu dostaniemy średnicę dopasowaną do wielkości naszego psa.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze dostępne w obrożach przeciwkleszczowych mogą być ziołowe lub lekami przeciwpasożytniczymi. Syntetyczne charakteryzują się skuteczniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Zawartość środka działającego na kleszcze musi być dopasowana do wagi psa, trzeba zatem przeczytać przed nałożeniem, że wybrana obroża na kleszcze będzie bezpieczna.

Obroża Foresto

Znanym producentem obróż z preparatem na kleszcze jest firma Bayer, produkująca obroże na kleszcze Foresto, zawierające imidaklopryd i flumetrynę, które są bezwonnymi substancjami czynnymi przeciw pasożytom. Istnieją dwie obroże na kleszcze – dla psów poniżej 8kg i dla zwierząt powyżej 8kg. Obroże Foresto mają działanie jednocześnie przeciwkleszczowe i na pchły, więc zapewniają ogólną obronę psa. Obroża dla psa jest skuteczna przez 8 miesięcy, a do tego jest aktywna już w momencie aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami licznych groźnych chorób, jak borelioza, babeszjoza oraz erlichioza. Psy z chęcią buszujące w trawie, takie jak labradory, potrzebują wyjątkowej profilaktyki w postaci preparatów na kleszcze, gdyż zakażenie wywołana złapaniem kleszcza stanowi ryzyko powikłań naszego zwierzaka. Obróżka dla psa na kleszcze chroni ugryzienia zwierzaka przez pasożyta, dlatego umożliwia zabezpieczenie przed groźnymi schorzeniami. Dla labradorów, kochające wodę wymagana jest dodatkowa ochrona, na przykład w formie kropli zawierających środek na kleszcze lub profesjonalne szampony o działaniu na kleszcze. Żeby uchronić psa w trakcie wakacyjnej wyprawy trzeba zaopatrzyć się w pewne środki na kleszcze dla psa.

sklep zoologiczny kraków